VERGİ MÜKELLEFİYETİ DUYURUSU

28 Ağustos 2017

VERGİ MÜKELLEFİYETİ DUYURUSU

ÜYELERİMİZİN VERGİ MÜKELLEFİYETİNİ KONTROLE DAVET

             Odamız Meslek Komitesi ve Meclis Seçimleri EKİM – KASIM  2017 dönemi içinde yapılacaktır. 5174 Sayılı Kanunun 83/f maddesi ile 02.03.2005 tarih ve 25743 sayılı Resmi Gazete  de yayımlanan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri hakkında yönetmeliğin 5/d, 6/g ve 8. maddeleri uyarınca, Üyelerimizin, Meslek Komitelerine seçme ve seçilme yeterlilikleri için Odaya kayıtlarını gerektiren ticari ve sınai kazanç dolayısıyla Gelir veya Kurumlar vergisi mükellefi olma şartı gerekmektedir. Üyelerimiz vergi mükellefiyetlerine ilişkin Odamız kayıtlarında gelir veya kurumlar vergisi mükellefiyetlerinin aktif olup - olmadığının, Odamız Hizmet Binasında 29 Ağustos  2017 Salı ile 5  Eylül 2017 Salı günü mesai bitimine kadar kontrol etmeleri gerekmektedir.

             Üyelerimizin yukarıda anılan başvuru süresi içinde, Üyelik bilgilerinde değişmesi gereken husus varsa, Vergi dairesinden alacakları vergi mükellefiyetini içeren belge ile Odamıza başvurmaları gerekmektedir.              

              Üyelerimiz anılan süre içinde, belirtilen şekilde Odamıza başvurmadıkları takdirde Odamız kayıtlarının doğruluğunu kabul etmiş sayılırlar.

 

TOSYA TİCARET VE SANAYİ ODASI