TOSYA TSO’ DAN TOSYA İLÇE MİLLİ EĞİTİME 55 TABLET BİLGİSAYAR YARDIMI

13 Ocak 2021

TOSYA TSO’ DAN TOSYA İLÇE MİLLİ EĞİTİME 55 TABLET BİLGİSAYAR YARDIMI

 

 

 

 

 

TOSYA TSO’ DAN TOSYA İLÇE MİLLİ EĞİTİME 55 TABLET BİLGİSAYAR YARDIMI

 

Tosya Ticaret ve Sanayi Odası girişimleri ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği katkılarıyla 55 adet klavyeli tablet bilgisayar alındı.

Alınan 55 adet klavyeli tablet bilgisayar ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere, 12 Ocak salı günü Tosya Kaymakamımız Deniz PİŞKİN’ in huzurunda, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sıtkı Murat DEMİRCİ’ ye Oda yönetim kurulu başkanımız Metin EKŞİ, Yönetim kurulu sayman üyemiz Mustafa URKAYA ve genel sekreterimiz Necati ABACI’ nın katıldığı törenle teslim edildi.

 Kaymakam Deniz PİŞKİN; Dünyayı saran ve Ülkemizin de etkisi altında bulunduğu koronavirüs salgını nedeniyle, uzaktan eğitim verildiği bu dönemde ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için bilgisayar bağışı yapan başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başkan ve yönetim kuruluna, ayrıca tablet bilgisayarları Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslimini gerçekleştiren yönetim kurulu başkanı ile yönetim kuruluna ve genel sekreterine teşekkür etti.

 Oda yönetim kurulu başkanı Metin EKŞİ; Yıllardan beri geleneksel hale gelen ilçemizdeki ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımı kapsamında kaban, ayakkabı veya kırtasiye yardımı yapılmakta iken. Bu defa TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği)’ ne yapılan girişim sonucu devam etmekte olan koronavirüs salgını nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimin uzaktan eğitim sistemiyle verildiği göz önünde bulundurularak, Odamıza 55 adet klavyeli tablet bilgisayar getirilmesi sağlandı. Gelen tablet bilgisayarları zaman kaybetmeden bugün Kaymakamımız Deniz PİŞKİN’ in huzurunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüze teslim etmenin ve bu vesile ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlamanın gururunu yaşamaktayız.

  Kaymakamımıza teslim törenine ev sahipliği yaptığından, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine katkılarından, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve ekibine ihtiyaç sahibi öğrencilere tabletleri dağıtımlarından dolayı emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.