KASTAMONU TSO VE TİCARET BORSASI ORTAK İFTAR PROGRAMI

17 Haziran 2017

KASTAMONU TSO VE TİCARET BORSASI ORTAK İFTAR PROGRAMI

BEŞİ BİR YERDE TOPLANDI
Kastamonu ilinde bulunan TOBB’a bağlı Beş Oda/Borsa Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde 2017 Yılı müşterek Meslek Komitesi toplantısı ve Geleneksel Kastamonu İş Dünyası iftar yemeğinde bir araya geldi.
Kastamonu Penbe Han’da verilen iftar yemeği sonrası Oda ve Borsa Başkanları birlik ve beraberlik mesajları vererek kendi sorun ve çözüm önerilerini anlattılar. İftar yemeğine Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası, Kastamonu Ticaret Borsası, Tosya TSO, Taşköprü TSO ile İnebolu TSO, Yönetim Kurulları, Oda Meclisleri, Meslek Komiteleri üyelerinden oluşan çok sayıda Kastamonu İş Dünyası temsilcisi katıldı.
Toplantıda Tosya Ticaret ve Sanayi Odamızı temsilen konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Metin EKŞİ, Tosya Organize Sanayi Bölgesinin %80-85 doluluk oranına ulaştığını ilçede var olan ihracatın daha da artmaya devam ettiğini belirterek Tosya’nın en önemli sorununun ulaşım olduğunu, Kastamonu Tosya yolunun iyileştirme çalışmasına başlanması gerektiğini belirterek özellikle ağır vasıtalar için Kastamonu tüneli kullanılması halinde 100 Km’de 30 Km civarındaki farkın az olmadığına dikkat çekti. Demiryolunun Tosya’dan geçmesini istediklerine dikkat çeken EKŞİ, Çankırı/Ilgaz ile Amasya/Suluova arası yaklaşık 200 Km mesafe olduğunu belirtti.
Tosya’da Sanayi tesislerinde çalışacak çok sayıda vasıflı/vasıfsız işçiye ihtiyaç olduğunu vurguladı. 
İlimiz ve İlçelerinde bulunan Oda/Borsalar arasındaki birlik beraberliğin devam etmesini temenni etti.